Littelfuse 0676.080DRT4P
0676.080DRT4P picture photo
Mfg. Part Number
0676.080DRT4P
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE CERAMIC 80MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0676.080DRT4P.pdf
Availability of 0676.080DRT4P
QUANTITY
0676.080DRT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 0676.080DRT4P
Internal Part NumberEIS-0676.080DRT4P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series676
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating80mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Response TimeFast
Package / CaseCartridge, Non-Standard (Axial)
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.001
ApprovalsCSA, UL
Operating Temperature-
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance4.7 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0676.080DRT4P
Related Links0676.0, 0676.080DRT4P Datasheet, Littelfuse Distributor
0676.080DRT4P Details Description
Related parts for 0676.080DRT4P
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 24VDC SLD SWCH datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 20SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
5+5 DIL MALE HORIZ F/LATCH datasheet.pdf
SGE1510-5-1000A-100C-5000FQD datasheet.pdf
SCC RCPT TERM 2.8 FOR SEAL 1.5-2 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 3.3V 12V 30W datasheet.pdf