Murata Electronics North America 0805-104K/25V
0805-104K/25V picture photo
Mfg. Part Number
0805-104K/25V
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
0805-104K/25V.pdf
Availability of 0805-104K/25V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0805-104K/25V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805-104K/25V
Internal Part NumberEIS-0805-104K/25V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 0805-104K/25V today.
Series0805-10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-0805-104K/25V
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links0805-1, 0805-104K/25V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
0805-104K/25V Details Description
Related parts for 0805-104K/25V
RES 47.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
IC SMART PWR MODULE SPM32-CA datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 310MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
ANTENNA GPS HI-GAIN/LN RPS datasheet.pdf
CONN HOUSING .250 1POS NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf