AVX Corporation 08051A151KAT2A
08051A151KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A151KAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A151KAT2A.pdf
Availability of 08051A151KAT2A
QUANTITY
08051A151KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A151KAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A151KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A151KAT2A
Related Links08051A1, 08051A151KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A151KAT2A Details Description
Related parts for 08051A151KAT2A
RES SMD 294K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 4.6UH 11.2A 6.8 MOHM datasheet.pdf
C/A, 50/125LDD, ST/ST,25M1 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 48"X54" ALUM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf