AVX Corporation 08051C392JAT4A
08051C392JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051C392JAT4A
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C392JAT4A.pdf
Availability of 08051C392JAT4A
QUANTITY
08051C392JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C392JAT4A
Internal Part NumberEIS-08051C392JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C392JAT4A
Related Links08051C3, 08051C392JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C392JAT4A Details Description
Related parts for 08051C392JAT4A
IC DETECTOR VOLT 4.5V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER BUS 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 125V datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V 90A 385W TO247AC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf