AVX Corporation 08051K3R3CBTTR
08051K3R3CBTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K3R3CBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K3R3CBTTR.pdf
Availability of 08051K3R3CBTTR
QUANTITY
08051K3R3CBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K3R3CBTTR
Internal Part NumberEIS-08051K3R3CBTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K3R3CBTTR
Related Links08051K3, 08051K3R3CBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K3R3CBTTR Details Description
Related parts for 08051K3R3CBTTR
IC AMP POST 5/3.3V TTL SD 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 2.36"L X 1.38"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 12A ITO220AC datasheet.pdf
CONN RCPT 99POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MONO MULTIVIBRATOR TSOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf