AVX Corporation 08055A681JAT4P
08055A681JAT4P picture photo
Mfg. Part Number
08055A681JAT4P
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
08055A681JAT4P.pdf
Availability of 08055A681JAT4P
QUANTITY
08055A681JAT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 08055A681JAT4P
Internal Part NumberEIS-08055A681JAT4P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08055A681JAT4P
Related Links08055A6, 08055A681JAT4P Datasheet, AVX Corporation Distributor
08055A681JAT4P Details Description
Related parts for 08055A681JAT4P
JUMPER-H1501TR/A3048A/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 2W SMBG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED 3MM 1POS YLW/RED WHT DIFF RA datasheet.pdf