API Delevan 0805R-7N5J
0805R-7N5J picture photo
Mfg. Part Number
0805R-7N5J
Brief Description
FIXED IND 7.5NH 600MA 140 MOHM
Datasheet Download
0805R-7N5J.pdf
Availability of 0805R-7N5J
QUANTITY
0805R-7N5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805R-7N5J
Internal Part NumberEIS-0805R-7N5J
Material - CoreCeramic
Inductance7.5nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805R-7N5J
Related Links0805R, 0805R-7N5J Datasheet, API Delevan Distributor
0805R-7N5J Details Description
Related parts for 0805R-7N5J
TOOL KEYING (AMPMODU MTE) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LED IND 8MM GRN 24VDC 20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM RECP TIN 14-16 AWG datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf