Vishay/Dale 08B1003JF
08B1003JF picture photo
Mfg. Part Number
08B1003JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% BEAD
Datasheet Download
08B1003JF.pdf
Availability of 08B1003JF
QUANTITY
08B1003JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 08B1003JF
Internal Part NumberEIS-08B1003JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesB
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08B1003JF
Related Links08B1, 08B1003JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
08B1003JF Details Description
Related parts for 08B1003JF
RES 787K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf