API Delevan 0925R-274J
0925R-274J picture photo
Mfg. Part Number
0925R-274J
Brief Description
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM TH
Datasheet Download
0925R-274J.pdf
Availability of 0925R-274J
QUANTITY
0925R-274J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-274J
Internal Part NumberEIS-0925R-274J
TypeMolded
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±5%
Current Rating61mA
Current - Saturation18mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)12 Ohm Max
Q @ Freq37 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-274J
Related Links0925R, 0925R-274J Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-274J Details Description
Related parts for 0925R-274J
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE TIE MINI RED 8.0" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM MED CHOKE 3A datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN DIN Q/2 FEMALE 32CKT datasheet.pdf
OSC CRO 2200-2400 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600 datasheet.pdf
D SUB MA RA 3W3_20 A_S4_METAL BR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf