Littelfuse 0ACB030.XP
0ACB030.XP picture photo
Mfg. Part Number
0ACB030.XP
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET
Datasheet Download
0ACB030.XP.pdf
Availability of 0ACB030.XP
QUANTITY
0ACB030.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ACB030.XP
Internal Part NumberEIS-0ACB030.XP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesACB
Breaker Type-
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC12V
Number of Poles1
Actuator TypeAutomatic Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeHolder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ACB030.XP
Related Links0ACB0, 0ACB030.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0ACB030.XP Details Description
Related parts for 0ACB030.XP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 35VC R6 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 1.2A datasheet.pdf