Littelfuse 0CCK025.V
0CCK025.V picture photo
Mfg. Part Number
0CCK025.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 25A 130V T/D LIFT TRUCK
Datasheet Download
0CCK025.V.pdf
Availability of 0CCK025.V
QUANTITY
0CCK025.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CCK025.V
Internal Part NumberEIS-0CCK025.V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCCK
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated130VDC
Current25A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.510" Dia x 3.060" L (12.95mm x 77.72mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CCK025.V
Related Links0CCK, 0CCK025.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CCK025.V Details Description
Related parts for 0CCK025.V
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RECEPT PNL MT 4POS SIZE 0 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 20POS DUAL SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.62"L X 2.62"W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 40MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf