Littelfuse 0JLS080.V
0JLS080.V picture photo
Mfg. Part Number
0JLS080.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE CLASS J F/A 80A 600V
Datasheet Download
0JLS080.V.pdf
Availability of 0JLS080.V
QUANTITY
0JLS080.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0JLS080.V
Internal Part NumberEIS-0JLS080.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesJLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC
Current80A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.000" Dia x 2.626" L (25.40mm x 66.70mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0JLS080.V
Related Links0JLS, 0JLS080.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0JLS080.V Details Description
Related parts for 0JLS080.V
IC POT DGTL 10K 100TAPS 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 17A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SLIDE LATCH CLIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf