Littelfuse 0JTD350.XXID
0JTD350.XXID picture photo
Mfg. Part Number
0JTD350.XXID
Brief Description
FUSE CLASS J INDI T/D 350A 600V
Datasheet Download
0JTD350.XXID.pdf
Availability of 0JTD350.XXID
QUANTITY
0JTD350.XXID Order Process
Ship out your order
Specifications of 0JTD350.XXID
Internal Part NumberEIS-0JTD350.XXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 500VDC
Current350A
Package / CaseCylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension2.000" Dia x 3.374" L (50.80mm x 85.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0JTD350.XXID
Related Links0JTD35, 0JTD350.XXID Datasheet, Littelfuse Distributor
0JTD350.XXID Details Description
Related parts for 0JTD350.XXID
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf