Littelfuse 0MXB030.X
0MXB030.X picture photo
Mfg. Part Number
0MXB030.X
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 30A 12VDC AUTO RESET
Datasheet Download
0MXB030.X.pdf
Availability of 0MXB030.X
QUANTITY
0MXB030.X Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MXB030.X
Internal Part NumberEIS-0MXB030.X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesMAXI™
Breaker Type-
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC12V
Number of Poles1
Actuator TypeAutomatic Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeHolder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MXB030.X
Related Links0MXB, 0MXB030.X Datasheet, Littelfuse Distributor
0MXB030.X Details Description
Related parts for 0MXB030.X
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATASELCT/MUX 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.9A 55 MOHM TH datasheet.pdf
LAPPING FILM CERIUM OXIDE 569XA datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .305M 21POS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 7MM YELLOW C.A. datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 10W DO213AA datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
AB 3108A PLUG KIT 20 CAD OD datasheet.pdf