Littelfuse 0PAL060.XP
0PAL060.XP picture photo
Mfg. Part Number
0PAL060.XP
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 60A AUTO LINK
Datasheet Download
0PAL060.XP.pdf
Availability of 0PAL060.XP
QUANTITY
0PAL060.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PAL060.XP
Internal Part NumberEIS-0PAL060.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeAutomotive
Current Rating60A
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeHolder
Operating Temperature-
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PAL060.XP
Related Links0PAL0, 0PAL060.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0PAL060.XP Details Description
Related parts for 0PAL060.XP
RIVET SNAP 0.335" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN IDC 50PIN GOLD PCB datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
RES 3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 60V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CANMDM-51PH041P datasheet.pdf
CRYSTAL 48.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf