Littelfuse 0PAL2120XP
0PAL2120XP picture photo
Mfg. Part Number
0PAL2120XP
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 120A AUTO LINK
Datasheet Download
0PAL2120XP.pdf
Availability of 0PAL2120XP
QUANTITY
0PAL2120XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PAL2120XP
Internal Part NumberEIS-0PAL2120XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeAutomotive
Current Rating120A
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeBolt Mount
Operating Temperature-
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PAL2120XP
Related Links0PAL2, 0PAL2120XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0PAL2120XP Details Description
Related parts for 0PAL2120XP
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
GAUGE VACUUM GAUGE SIG CONDITION datasheet.pdf
FLKM50-AB/1769/IF8/SI datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-2V 50A 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf