Vishay/Dale RWR80S1910FSRSL
RWR80S1910FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1910FSRSL
Brief Description
RES 191 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1910FSRSL.pdf
Availability of RWR80S1910FSRSL
QUANTITY
RWR80S1910FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1910FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1910FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1910FSRSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1910FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1910FSRSL Details Description
Related parts for RWR80S1910FSRSL
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
IC SYNC SEPARATOR S-H 50% 16SOIC datasheet.pdf
IC LINE DVR/RCV M-LVDS 14SOIC datasheet.pdf
SATA BACKPLANE RCPT VERT SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR S 1022-A 120-A 51 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf