Littelfuse 0SPF025.H
0SPF025.H picture photo
Mfg. Part Number
0SPF025.H
Brief Description
1000 VDC 25 AMP MIDGET FUSE
Datasheet Download
0SPF025.H.pdf
Availability of 0SPF025.H
QUANTITY
0SPF025.H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0SPF025.H
Internal Part NumberEIS-0SPF025.H
SeriesSPF
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated1000VDC (1kV)
Current25A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t1937.43
DC Cold Resistance0.00353 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0SPF025.H
Related Links0SPF, 0SPF025.H Datasheet, Littelfuse Distributor
0SPF025.H Details Description
Related parts for 0SPF025.H
RELAY RF SPDT 500MA 24V datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" UATA datasheet.pdf
TERM FORK LOCK VYL 12-10AWG 1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS TH MOD PHOTOTRAN datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK COVER 14POS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf