Littelfuse 0TLS025.T
0TLS025.T picture photo
Mfg. Part Number
0TLS025.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE F/A TELE-GARD 25A 170VDC
Datasheet Download
0TLS025.T.pdf
Availability of 0TLS025.T
QUANTITY
0TLS025.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS025.T
Internal Part NumberEIS-0TLS025.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesTLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 0.880" L (14.30mm x 22.35mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS025.T
Related Links0TLS, 0TLS025.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS025.T Details Description
Related parts for 0TLS025.T
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2.5X6.3MM SMT datasheet.pdf
TEST PROBE PS 10A BLACK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2 OHM 0804 datasheet.pdf
OSC XO 114.285MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf