Littelfuse 0TLS025.TXL
0TLS025.TXL picture photo
Mfg. Part Number
0TLS025.TXL
Brief Description
FUSE F/A TLE-GRD 25A 170VDC PC M
Datasheet Download
0TLS025.TXL.pdf
Availability of 0TLS025.TXL
QUANTITY
0TLS025.TXL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS025.TXL
Internal Part NumberEIS-0TLS025.TXL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current25A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.563" Dia x 1.740" L (14.30mm x 44.20mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS025.TXL
Related Links0TLS0, 0TLS025.TXL Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS025.TXL Details Description
Related parts for 0TLS025.TXL
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ISP 4PORT CYPRESS ENCORE II MCU datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG FH 60POS .050 R/A datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf