Littelfuse 0TLS080.TXLS
0TLS080.TXLS picture photo
Mfg. Part Number
0TLS080.TXLS
Brief Description
FUSE F/A TLE-GRD 80A 170VDC PCB
Datasheet Download
0TLS080.TXLS.pdf
Availability of 0TLS080.TXLS
QUANTITY
0TLS080.TXLS Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS080.TXLS
Internal Part NumberEIS-0TLS080.TXLS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current80A
Package / CaseRadial Bend Cylinder
Size / Dimension0.562" Dia x 0.944" L (14.28mm x 23.98mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS080.TXLS
Related Links0TLS08, 0TLS080.TXLS Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS080.TXLS Details Description
Related parts for 0TLS080.TXLS
CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 8.4A 16MM datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIDIR 8TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SERVO DRIVE 50W 120V G5 SERIES datasheet.pdf
LED OVAL COLOR TRANSPARENT T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf