Xilinx XC2V2000-3FG676I
XC2V2000-3FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V2000-3FG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 624 I/O 957FCBGA
Datasheet Download
XC2V2000-3FG676I.pdf
Availability of XC2V2000-3FG676I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V2000-3FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V2000-3FG676I
Internal Part NumberEIS-XC2V2000-3FG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V2000-3FG676IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V2000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code676-BGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V2000-3FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V2000-3FG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V2000, XC2V2000-3FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V2000-3FG676I Details Description
Related parts for XC2V2000-3FG676I
CONN HEADER 26POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 39W TO220FP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC SYSTEM CLOCK CHIP P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E GREEN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 3C datasheet.pdf