Littelfuse 0TLS090.TXMB
0TLS090.TXMB picture photo
Mfg. Part Number
0TLS090.TXMB
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUS 170 VDC F/A TEK-GARD 90A MID
Datasheet Download
0TLS090.TXMB.pdf
Availability of 0TLS090.TXMB
QUANTITY
0TLS090.TXMB Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS090.TXMB
Internal Part NumberEIS-0TLS090.TXMB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS090.TXMB
Related Links0TLS09, 0TLS090.TXMB Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS090.TXMB Details Description
Related parts for 0TLS090.TXMB
CONN HEADER 7POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
IC COUNTER SYNC BINARY 16-SOIC datasheet.pdf
RESONATOR datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 6 CKT R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf