Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC150A-M3/9AT
1.5SMC150A-M3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC150A-M3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC150A-M3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC150A-M3/9AT
QUANTITY
1.5SMC150A-M3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC150A-M3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC150A-M3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC150A-M3/9AT
Related Links1.5SMC15, 1.5SMC150A-M3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC150A-M3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC150A-M3/9AT
BATTERY PACK NIMH 4.8V 3700 MAH datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 300MA 650 MOHM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 1/16" datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU RESET 2.625V SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
0.6MM MINIDIMM RA 0.76AULF datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 97MM datasheet.pdf
LED 22MM GREEN 24V SOLDER datasheet.pdf
22 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
SAHT (TRIAX) W/O DIES datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf