Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC18CA-M3/9AT
1.5SMC18CA-M3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC18CA-M3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC18CA-M3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC18CA-M3/9AT
QUANTITY
1.5SMC18CA-M3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC18CA-M3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC18CA-M3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15.3V
Voltage - Breakdown (Min)17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)59.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC18CA-M3/9AT
Related Links1.5SMC18, 1.5SMC18CA-M3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC18CA-M3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC18CA-M3/9AT
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 715 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 680MA 720 MOHM datasheet.pdf