Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC200A-M3/57T
1.5SMC200A-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC200A-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 171VWM 274VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC200A-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC200A-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC200A-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC200A-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC200A-M3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)171V
Voltage - Breakdown (Min)190V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp274V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC200A-M3/57T
Related Links1.5SMC20, 1.5SMC200A-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC200A-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC200A-M3/57T
SIDAC MC 4CH 170/340V 400A MS013 datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
REPLACEMENT TRIM SAW BLOCK .085 datasheet.pdf
OSC XO 849.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 338K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 1.1 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf