Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC400A-E3/9AT
1.5SMC400A-E3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC400A-E3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 342VWM 548VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC400A-E3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC400A-E3/9AT
QUANTITY
1.5SMC400A-E3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC400A-E3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC400A-E3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)342V
Voltage - Breakdown (Min)380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.7A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC400A-E3/9AT
Related Links1.5SMC40, 1.5SMC400A-E3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC400A-E3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC400A-E3/9AT
FIXED IND 22MH 11MA 45 OHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG SAS 32POS RT ANG PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf