Central Semiconductor Corp 1.5SMC75CA TR13
1.5SMC75CA TR13 picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC75CA TR13
Brief Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMC
Datasheet Download
1.5SMC75CA TR13.pdf
Availability of 1.5SMC75CA TR13
QUANTITY
1.5SMC75CA TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC75CA TR13
Internal Part NumberEIS-1.5SMC75CA TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64.1V
Voltage - Breakdown (Min)71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC75CA TR13
Related Links1.5SMC7, 1.5SMC75CA TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
1.5SMC75CA TR13 Details Description
Related parts for 1.5SMC75CA TR13
IC MOSFET DVR QUAD NAND 14CDIP datasheet.pdf
BIT HEX TR 3/32" 0.98" datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ENCODER MINI 16CPR 12.7X6MM datasheet.pdf
18 CIR MTA-156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
CONE REDUCER FOR FGG.3B. datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf