Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC75CAHE3/9AT
1.5SMC75CAHE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC75CAHE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC75CAHE3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC75CAHE3/9AT
QUANTITY
1.5SMC75CAHE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC75CAHE3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC75CAHE3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64.1V
Voltage - Breakdown (Min)71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp104V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC75CAHE3/9AT
Related Links1.5SMC75, 1.5SMC75CAHE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC75CAHE3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC75CAHE3/9AT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
XMITTER OPTICAL 10MBD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT RECP datasheet.pdf
CMOS 220 MHz True-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf