Amphenol Industrial 10-107620-3S
10-107620-3S picture photo
Mfg. Part Number
10-107620-3S
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE SKT
Datasheet Download
10-107620-3S.pdf
Availability of 10-107620-3S
QUANTITY
10-107620-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-107620-3S
Internal Part NumberEIS-10-107620-3S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert20-3
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-107620-3S
Related Links10-107, 10-107620-3S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-107620-3S Details Description
Related parts for 10-107620-3S
HEX STANDOFF 6-32 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
IC MPU Z180 10MHZ 64DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.024DIA GOLD datasheet.pdf
CABLE SMB/SMB 24" RG-316 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 8HTSOP datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf