Amphenol Industrial 10-214628-21I
10-214628-21I picture photo
Mfg. Part Number
10-214628-21I
Brief Description
ER 37C 37#16 PIN PLUG
Datasheet Download
10-214628-21I.pdf
Availability of 10-214628-21I
QUANTITY
10-214628-21I Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-214628-21I
Internal Part NumberEIS-10-214628-21I
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-214628-21I
Related Links10-214, 10-214628-21I Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-214628-21I Details Description
Related parts for 10-214628-21I
IDC CABLE - MSR10K/MC10M/MCF10K datasheet.pdf
IC POT DGTL QUAD 64POS 24TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 10W datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf