Amphenol Industrial 10-330958-10X
10-330958-10X picture photo
Mfg. Part Number
10-330958-10X
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
10 PTSE 07 10 E/B E (027)
Datasheet Download
10-330958-10X.pdf
Availability of 10-330958-10X
QUANTITY
10-330958-10X Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-330958-10X
Internal Part NumberEIS-10-330958-10X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-330958-10X
Related Links10-330, 10-330958-10X Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-330958-10X Details Description
Related parts for 10-330958-10X
IC DIVIDER /4 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 6A@120V NO/NC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PASS PROBE 10:1 500MHZ 10M OHMS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 13.59MM datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1W DO204AL datasheet.pdf