Amphenol Industrial 10-523112-82S
10-523112-82S picture photo
Mfg. Part Number
10-523112-82S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-523112-82S.pdf
Availability of 10-523112-82S
QUANTITY
10-523112-82S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-523112-82S
Internal Part NumberEIS-10-523112-82S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-523112-82S
Related Links10-523, 10-523112-82S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-523112-82S Details Description
Related parts for 10-523112-82S
IC REG LDO 5V 0.1A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 3/8 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH ACC SOCKET datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3.5A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
GP BOLT TB RANGE SS VARCO datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf