FFF 10009629-102110LF
10009629-102110LF picture photo
Mfg. Part Number
10009629-102110LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RCPT EYEMAX
Datasheet Download
10009629-102110LF.pdf
Availability of 10009629-102110LF
QUANTITY
10009629-102110LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10009629-102110LF
Internal Part NumberEIS-10009629-102110LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesEyeMax™
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeMulti-Standard Pluggable 4x
Number of Positions8 Signal Pairs
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10009629-102110LF
Related Links10009629, 10009629-102110LF Datasheet, FFF Distributor
10009629-102110LF Details Description
Related parts for 10009629-102110LF
CAP FILM 3.3UF 10% 720VDC RADIAL datasheet.pdf
IC CONV AC/DC 5V 30MA SIP6 datasheet.pdf
IC DIFF TRANSCEIVER TRPL 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN QMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BATT ZINC 1.4V BUTTON 7.9MM 8PK datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf
6,8UF 16V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf