FFF 10018783-11221TLF
10018783-11221TLF picture photo
Mfg. Part Number
10018783-11221TLF
Brief Description
PCI EXPRESS 2X32 POS BK
Datasheet Download
10018783-11221TLF.pdf
Availability of 10018783-11221TLF
QUANTITY
10018783-11221TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10018783-11221TLF
Internal Part NumberEIS-10018783-11221TLF
Edge Card Drawing 12/Dec/2014
Standard Package60
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
FeaturesBoard Guide, Locking Ramp
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact Type-
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10018783-11221TLF
Related Links10018783, 10018783-11221TLF Datasheet, FFF Distributor
10018783-11221TLF Details Description
Related parts for 10018783-11221TLF
IC CLOCK 32KHZ DGTL-TRIM 8DIP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 5V 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX HR430 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 162 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 20POS datasheet.pdf