FFF 10028542-003LF
10028542-003LF picture photo
Mfg. Part Number
10028542-003LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN PLUG SAS 32POS VERT PRESSFT
Datasheet Download
10028542-003LF.pdf
Availability of 10028542-003LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10028542-003LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10028542-003LF
Internal Part NumberEIS-10028542-003LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesStorage Drive Connectors Overview
Standard Package420
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleHeader
Connector TypeSAS, 4x
Number of Positions32
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
FeaturesBoard Guide, Board Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10028542-003LF
Related Links1002854, 10028542-003LF Datasheet, FFF Distributor
10028542-003LF Details Description
Related parts for 10028542-003LF
CAP TANT 15UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
OPEN-CLOSE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC EEPROM datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf