Fairchild Semiconductor 100307QCX
100307QCX picture photo
Mfg. Part Number
100307QCX
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE OR/NOR EXCL 2INP 28-PLCC
Datasheet Download
100307QCX.pdf
Availability of 100307QCX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
100307QCX Order Process
Ship out your order
Specifications of 100307QCX
Internal Part NumberEIS-100307QCX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeNOR/OR Gate
Number of Circuits5
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.5x11.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100307QCX
Related Links1003, 100307QCX Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
100307QCX Details Description
Related parts for 100307QCX
IC D-TYPE POS TRG DUAL 54BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 5V TO252 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 25A 100V GBJ datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 5VIN 12VOUT DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HIGH POWER COB WHT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 52MHZ 8DSBGA datasheet.pdf