FFF 10031077-001LF
10031077-001LF picture photo
Mfg. Part Number
10031077-001LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RCPT SAS 29PS VERT PRESSFIT
Datasheet Download
10031077-001LF.pdf
Availability of 10031077-001LF
QUANTITY
10031077-001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10031077-001LF
Internal Part NumberEIS-10031077-001LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
Storage Drive Connectors Overview
PCN PackagingMultiple Devices 21/Oct/2015
Multiple Devices 02/Nov/2015
Standard Package60
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSAS
Number of Positions29
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
FeaturesBoard Guide, Board Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10031077-001LF
Related Links1003107, 10031077-001LF Datasheet, FFF Distributor
10031077-001LF Details Description
Related parts for 10031077-001LF
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
BLADE SEATING TOOL 10 ROW HM datasheet.pdf
ENCODER MINI 120CPR 12.7X6MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN BKY 19CKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 740MA 290 MOHM datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET W/CASE 5PC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf