FFF 10033854-252FSLF
10033854-252FSLF picture photo
Mfg. Part Number
10033854-252FSLF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN SODIMM DDR2
Datasheet Download
10033854-252FSLF.pdf
Availability of 10033854-252FSLF
QUANTITY
10033854-252FSLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10033854-252FSLF
Internal Part NumberEIS-10033854-252FSLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Design/SpecificationSO-DIMM 20/Dec/2010
PCN Assembly/OriginMemory Connectors 27/Sept/2010
Standard Package560
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10033854
PackagingTray
Connector StyleSODIMM
Number of Positions200
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-274
Mounting TypeSurface Mount, 30° Angle
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureReverse
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10033854-252FSLF
Related Links10033854, 10033854-252FSLF Datasheet, FFF Distributor
10033854-252FSLF Details Description
Related parts for 10033854-252FSLF
IC EEPROM 64KBIT 3MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SERIAL 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC XO 300.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2A 38 MOHM SMD datasheet.pdf