FFF 10039450-00001LF
10039450-00001LF picture photo
Mfg. Part Number
10039450-00001LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
CONN BACKSHELL DB15 PLASTIC
Datasheet Download
10039450-00001LF.pdf
Availability of 10039450-00001LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10039450-00001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10039450-00001LF
Internal Part NumberEIS-10039450-00001LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLD-Sub Accessories 15/May/2010
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series-
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions15
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingUnshielded
MaterialABS
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Cable Clamp
FeaturesMating Screws 4-40
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10039450-00001LF
Related Links10039450, 10039450-00001LF Datasheet, FFF Distributor
10039450-00001LF Details Description
Related parts for 10039450-00001LF
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CABLE GLAND PLASTIC IP68 PG 9 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 250A datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 8SMD datasheet.pdf
750 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
AB 6C 4#16, 2#8 SKT PLUG datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 60V ENHANCEMENT MODE MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf