FFF 10069525-201400LF
10069525-201400LF picture photo
Mfg. Part Number
10069525-201400LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN PLUG 200POS 0.8MM SMD
Datasheet Download
10069525-201400LF.pdf
Availability of 10069525-201400LF
QUANTITY
10069525-201400LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10069525-201400LF
Internal Part NumberEIS-10069525-201400LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesBergStak®, MezzSelect™
PackagingTube
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions200
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights5mm, 9mm, 13mm
Height Above Board0.185" (4.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10069525-201400LF
Related Links10069525, 10069525-201400LF Datasheet, FFF Distributor
10069525-201400LF Details Description
Related parts for 10069525-201400LF
Crystal 28.3750MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
VARISTOR 3.7V 40A 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS TIN PCB datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 16POS SOCKET-SOCKET 2M datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 24A TO-264 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf