FFF 10075024-S01-09ULF
10075024-S01-09ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075024-S01-09ULF
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075024-S01-09ULF.pdf
Availability of 10075024-S01-09ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10075024-S01-09ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075024-S01-09ULF
Internal Part NumberEIS-10075024-S01-09ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075024-S01-09ULF
Related Links10075024-, 10075024-S01-09ULF Datasheet, FFF Distributor
10075024-S01-09ULF Details Description
Related parts for 10075024-S01-09ULF
MOSFET N-CH 100V 36A TO-220AB datasheet.pdf
SCR SENS 400V 0.8A TO92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 160A DO205AB datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 0.25A SC-70 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 896FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO252 datasheet.pdf