FFF 10077331-00507LF
10077331-00507LF picture photo
Mfg. Part Number
10077331-00507LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN SATA PLUG 13POS SLD R/A SMD
Datasheet Download
10077331-00507LF.pdf
Availability of 10077331-00507LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10077331-00507LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10077331-00507LF
Internal Part NumberEIS-10077331-00507LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Nov/2015
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug, Shrouded
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10077331-00507LF
Related Links10077331, 10077331-00507LF Datasheet, FFF Distributor
10077331-00507LF Details Description
Related parts for 10077331-00507LF
HEADER OPEN .030"DIA .300 6POS datasheet.pdf
SOLID STATE OPTICAL MOUSE LENS datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 50POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S 867/2 K/F140 1% datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf