FFF 10078995-G02-10BLF
10078995-G02-10BLF picture photo
Mfg. Part Number
10078995-G02-10BLF
Datasheet Download
10078995-G02-10BLF.pdf
Availability of 10078995-G02-10BLF
QUANTITY
10078995-G02-10BLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10078995-G02-10BLF
Internal Part NumberEIS-10078995-G02-10BLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold, GXT™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10078995-G02-10BLF
Related Links10078995-, 10078995-G02-10BLF Datasheet, FFF Distributor
10078995-G02-10BLF Details Description
Related parts for 10078995-G02-10BLF
ENCODER OPTICAL 32POS 2" CABLE datasheet.pdf
TRANSCEIVER IRDA 4.0MBIT 8-SMD datasheet.pdf
CABLE 25COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
TXRX 266MBD FIBRE CH SC 1X9 datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 256MB 200SODIMM datasheet.pdf
RES 40 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf