FFF 10087119-150LF
10087119-150LF picture photo
Mfg. Part Number
10087119-150LF
Datasheet Download
10087119-150LF.pdf
Availability of 10087119-150LF
QUANTITY
10087119-150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10087119-150LF
Internal Part NumberEIS-10087119-150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Long
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1.97µin (0.05µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10087119-150LF
Related Links1008711, 10087119-150LF Datasheet, FFF Distributor
10087119-150LF Details Description
Related parts for 10087119-150LF
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 304VC SMB datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 44-QFP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC40B/AE40M/ASC40B datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
E2 DIE (190270007) datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf