API Delevan 1008R-822F
1008R-822F picture photo
Mfg. Part Number
1008R-822F
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16 OHM
Datasheet Download
1008R-822F.pdf
Availability of 1008R-822F
QUANTITY
1008R-822F Order Process
Ship out your order
Specifications of 1008R-822F
Internal Part NumberEIS-1008R-822F
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating264mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.16 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant33MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1008R-822F
Related Links1008R, 1008R-822F Datasheet, API Delevan Distributor
1008R-822F Details Description
Related parts for 1008R-822F
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 20A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.8A 51 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 20UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H datasheet.pdf