FFF 10091767-10C-70DLF
10091767-10C-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-10C-70DLF
Brief Description
XCEDE 4W 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-10C-70DLF.pdf
Availability of 10091767-10C-70DLF
QUANTITY
10091767-10C-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-10C-70DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-10C-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package288
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-10C-70DLF
Related Links10091767-, 10091767-10C-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-10C-70DLF Details Description
Related parts for 10091767-10C-70DLF
CONN SPADE SPRING 10-12 AWG #6 datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 44SSOP datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA GPS/ISM/WIMAX 6-UTSLP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FLASH DRIVE USB 2GB INDUSTRIAL datasheet.pdf
40 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN PRC CIRCULAR 3POS datasheet.pdf