EPCOS (TDK) B41827A8337M
B41827A8337M picture photo
Mfg. Part Number
B41827A8337M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
B41827A8337M.pdf
Availability of B41827A8337M
QUANTITY
B41827A8337M Order Process
Ship out your order
Specifications of B41827A8337M
Internal Part NumberEIS-B41827A8337M
Standard Package750
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current710mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41827A8337M
Related LinksB41827, B41827A8337M Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41827A8337M Details Description
Related parts for B41827A8337M
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
IC IR LIGHT-VOLT CONV SIDELOOKER datasheet.pdf
RES 845 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 48VDC datasheet.pdf