FFF 10091767-A0C-70DLF
10091767-A0C-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-A0C-70DLF
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-A0C-70DLF.pdf
Availability of 10091767-A0C-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091767-A0C-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-A0C-70DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-A0C-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-A0C-70DLF
Related Links10091767-, 10091767-A0C-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-A0C-70DLF Details Description
Related parts for 10091767-A0C-70DLF
FILTER LINE 47MH 0.3A TYPE 200 datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 4.69"LX3.69"W datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16HTSSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 0805 datasheet.pdf