FFF 10091767-R0C-60DLF
10091767-R0C-60DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-R0C-60DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-R0C-60DLF.pdf
Availability of 10091767-R0C-60DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091767-R0C-60DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-R0C-60DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-R0C-60DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-R0C-60DLF
Related Links10091767-, 10091767-R0C-60DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-R0C-60DLF Details Description
Related parts for 10091767-R0C-60DLF
OSC VCXO 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
I/O MOUNTING BRD STANDARD 24POS datasheet.pdf
KIT EVAL FOR NBB-300 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR 100A 240VAC 110VDC datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 530K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf